понеділок, 30 вересня 2024 р.

30 вересня - Всеукраінський День Бібліотек

 


Цей день відзначається згідно з Указом Президента України № 471/98 від 14 травня 1998 р. Він має на меті привернути увагу до ролі бібліотек у житті кожної країни, їхнього важливого внеску у збереження надбань культури, знань і традицій для прийдешніх поколінь.












Перегляньте разом "Віртуальну екскурсію до Бібліотеки" , повторіть правила користування книгами, оберіть улюблену книгу з домашньоі бібліотеки та запитайте у дитину чому ця книга найбільше подобається, перечитайте іі:


Більше цікавоі інформаціі тут

Вправи з фітнес-стрічкою

 


Шановні малята та батьки!

Протягом цього тижня пропонуємо виконувати 

комплекс вправ з фітнес - стрічкою

разом з нашим фізкультурним керівником -

Ніно Демуріівною Вишневською:



пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

27 вересня - Всесвітній День Туризму

 


День туризму воістину чудове свято, яке однією лише своєю назвою, інтригує, піднімає  настрій та спонукає подорожувати. Воно виникло дуже давно, а тому встигло накопичити в собі безліч традицій. Свято з’явилося ще в далекому 1979 році за ініціативи Генеральної асамблеї Всесвітньої туристичної організації. Дата його святкування – 27 вересня, не є випадковою, адже саме цього дня було прийнято Статут Всесвітньої туристської організації. Також символічним є той факт, що саме в кінці вересня закінчується туристичний сезон в північній півкулі Землі і розпочинається в південній.

Головною ціллю цього дня є пропаганда різних видів туризму, а також інформування населення про те, наскільки важливими є подорожі для відпочинку, розвитку, підняття рівня освіченості людини. «Про дві речі будемо ми шкодувати на смертному одрі – що мало любили і мало подорожували», - писав Марк Твен.  Це свято просто створене для любителей помандрувати, а також для тих, хто саме планує урізноманітнити своє життя подорожами, походами, цікавими поїздками.

Країни, важливим напрямком економіки яких є саме туризм, святкують це свято з неабияким масштабом. А Всесвітня туристська організація щорічно проголошує нову тему, якій присвячений Міжнародний день туризму. Так, наприклад, в різні роки День туризму був присвячений захисту природи і водних ресурсів, збереженню світової спадщини, розвитку громад, об'єднанню культур, спорту, боротьбі з бідністю, забезпеченню соціальної гармонії, миру і діалогу між цивілізаціями. День туризму 2018 року відбувався під девізом "Туризм і його трансформація в цифровому просторі". Ця тема покликана продемонструвати роль новітніх технологій у стимулюванні туризму і його сталого розвитку.  Офіційні урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму в 2018 році пройдуть у Будапешті, де туризм стабільно зростає, а цифрові технології набули широкого поширення і підтримку на державному рівні.

Крім цього, багато туристичні компанії роблять величезні знижки в честь свят, а співробітникам дають премії за хорошу роботу. Фестивалі, карнавали, тематичні ярмарки, змагання, квести, походи, екстремальні маршрути, фотосесії, концерти, екскурсії визначними місцями – це ще далеко не весь перелік заходів, які використовуються для святкування Дня туризму.

Україна теж не стоїть осторонь відзначення цього дивовижного свята. Ми, українці, долучилися до святкування Міжнародного дня туризму з 1998 року. Цей день з ентузіазмом святкується в різних закладах та організаціях, хоча ї є робочим днем. Особливим є це свято для робітників туристичної сфери, адже саме їм ми завдячуємо організованим, цікавим і безпечним відпочинком.

Хибною є думка, що туризм вимагає великих грошових витрат. Маючи бажання, можна організувати досить бюджетні, або ж навіть безкоштовні подорожі. Адже піший туристичний похід до цікавої природньої чи історичної пам’ятки своєї місцевості, чи відвідування краєзнавчого музею може не вартувати вам абсолютно нічого. А задоволення ви отримаєте обов’язково.

Отже, святкуймо, подорожуймо, мандруймо!

 Пропонуємо переглянути відео:









четвер, 26 вересня 2024 р.

26 вересня - Всесвітній День Моря

 


Відзначається з 1978 року за рішенням Х сесії Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (ИМКО) в останній четвер вересня.

Мета Всесвітнього дня моря привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. Два найбільш важливі завдання – підвищення безпеки на морі і попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою.

Близько 70% планети покрито водою. Біомаса всіх морських мешканців – від водоростей до блакитних китів – складає 90% біомаси всіх живих організмів планети. Існування більшості представників різних видів морської флори і фауни пов’язано з кораловими рифами.

Як допомогти морю може кожен?

  • не викидайте пластикове сміття у річки. Якщо бачите пляшку чи пакет, які пропливають повз вас, витягніть їх і утилізуйте;
  • не змивайте засоби особистої гігієни у каналізацію;
  • організовуйте або долучайтесь до акцій прибирання прибережних територій у вашому місті.

Сьогодні флора та фауна наших Азовського та Чорного морів страждає від ворожих дій. Окупанти щодня ставлять на межу екологічної катастрофи весь Азово-Чорноморський регіон.

 Нафтове забруднення із суден, скиди ракетного палива, злочинний підрив дамби Каховського водосховища, призвели до опріснення і цвітіння води, забруднення, раптової руйнації оселищ та гибелі тварин і рослин. Також, у воді зафіксували РНК ротавірусу та ДНК сальмонели, але небезпека існує не лише через збудники інфекцій, а й через міни, які принесло течією після підриву ГЕС.

Спільними зусиллями переможемо, очистимо наші моря від сміття та  агресора!

Перегляньте разом відео "Всесвітній День Моря" та повторіть екологічні правила поведінки в природі: 

Пропонуємо послухати аудіоказки про море: 





середа, 25 вересня 2024 р.

Осінній листочок

 


Шановні малята та батьки!

Пропонуємо переглянути відео 

"Осінній листочок" 

та повторити про осінні зміни, 

які відбуваються з деревами восени:




вівторок, 24 вересня 2024 р.

Про природні явища

 


Шановні малята та батьки!

Пропонуємо переглянути відео 

"Природні явища" , 

обговорити які з них зустрічаються 

в нашій краіні та яких правил безпеки слід дотримуватись:




понеділок, 23 вересня 2024 р.

Перший подих осені

 


Шановні малята та батьки!

Пропонуємо переглянути відео 

"Перший подих осені" 

та пограти в гру "Перші прикменти осені":


Пограйте разом зі мною в пальчикову гру "Листочки":



Руханка "Бджілка Ляля"


 Шановні малята та батьки!
Пропонуємо виконувати руханку "Бджілка Ляля" 
протягом тижня разом з нашим фізкультурним керівником - 
Ніно Демуріівною Вишневською:




субота, 21 вересня 2024 р.

21 вересня — Міжнародний день миру

 


Цього дня ми маємо нагадати собі про нашу спільну відповідальність у збереженні миру на Землі, про важливість миру як найціннішого дару. Мир не тільки забезпечує безпеку та стабільність. Він є основною передумовою для стабільного розвитку, забезпечення соціальної справедливості та збереження навколишнього середовища і має вирішальне значення для гармонійного співіснування всього людства.

У світі різноманіття інтересів та думок різних націй, культур та релігій важливо прагнути до вирішення конфліктів через діалог та мирні засоби.

Проте нині сучасний світ зіткнувся з викликом – кровопролитною війною росії проти України. Російський агресор атакує Україну з 2014 року. Із лютого 2022 року рашистська орда розпочала широкомасштабний геноцид українського народу на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території України, десятки тисяч жертв серед мирного населення, сотні вбитих дітей, зруйновані школи та лікарні, знищені цілі міста...

 Кожен українець мріє про перемогу і якнайшвидше припинення бойових дій, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою і світле майбутнє дітей, про загоєння болючих ран у людських серцях і захист від агресорів.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози від горя та втрат.

Поговоріть з малюком про красу нашої країни, її неосяжні простори, людей, що живуть поруч з нами, і про те, як треба берегти й захищати Батьківщину. Зараз у нашій країні, мабуть, усі розуміють, наскільки крихкий і уразливий мир, як і чому його потрібно берегти, тож варто поговорити з дитиною про захисників Батьківщини, поміркувати разом, як кожен з нас може допомогти їм.


пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

четвер, 19 вересня 2024 р.

19 вересня — День народження Смайлика


Кожен рік 19 вересня відзначається незвичайне свято – День народження дружелюбного електронного символу – День народження «Смайлика».

19 вересня 1982 року професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд – двокрапку, дефіс і дужку – для позначення «усміхненого обличчя» в тексті, який набирається на комп’ютері. Це було серйозним поповненням електронного лексикону. Історія зберегла той самий лист, який Фалман відправив на місцеву електронну дошку оголошень, яка була прототипом сьогоднішніх форумів і в той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету. Ось його лист: «19-Sep-82 11:44 Scott E Fahlman   From: Scott E Fahlman I propose that the following character sequence for joke markers:   Read it sideways. Actually, it is probably more economical to mark things that are NOT jokes, given current trends. For this, use   »

Історичному повідомленню передувала довга дискусія, в якій учасники обговорювали питання, які символи варто використовувати для того, щоб показувати, що повідомлення носить гумористичний характер. Потрібно сказати, що повідомлення, в якому вперше був використаний «смайлик», було знайдено лише у 2002 році в архівах дошки оголошень, які збереглися на плівці. У «цифрових археологічних розкопках», які були організовані виключно з метою знайти це повідомлення і тим самим визначити дату народження «смайлика», брало участь кілька ентузіастів.

За понад 30 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звичайно ж, за цей час з’явилося безліч «смайликів», які несуть різне смислове і емоційне забарвлення. «Смайлик» замінює те, чого бракує в спілкуванні за допомогою чату або електронної пошти – інтонацію голосу і міміку. «Смайли» допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, врешті-решт, вони просто кумедні і викликають позитивні емоції.

Надішліть одне одному «смайлики» та отримайте тільки позитивні емоції!



Перегляньте відео "День Народження Смайлика" 

та зробіть аплікацію разом:


 

 

 


середа, 18 вересня 2024 р.

Поняття рівності та нерівності


 Шановні малята!

Пропонуємо переглянути відео 

"Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі"

та повторити поняття рівності та нерівності предметів:




вівторок, 17 вересня 2024 р.

17 вересня — День Рятувальника 2024

 


День рятівника, який відзначають щороку 17 вересня, є важливим святом для України. Це день вшанування героїзму та відваги тих, хто щодня ризикує своїм життям заради порятунку інших. Рятувальники — це люди, які першими приходять на допомогу у найскладніші моменти, під час стихійних лих, аварій та інших надзвичайних ситуацій.

Їхня праця — це справжній подвиг, особливо сьогодні, коли через війну щодня страждають невинні. У цей день варто подякувати нашим працівникам і працівницям ДСНС за тисячі врятованих життів.

 День рятувальника в Україні відзначають 17 вересня. Свято було встановлено указом Президента України у 2008 році. До цього, з 1998 по 2003 рік, День рятівника святкували в останню суботу жовтня. Крім того, також відзначали День працівників пожежної охорони — 29 січня і День працівників цивільного захисту — 17 вересня.

 

У 2008 році, за підтримки громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, ці святкування були об'єднані в одне. Важливо зазначити, що свято є не лише професійним, цього дня вшановують і тих українців, які врятували життя іншим або допомогли ліквідувати наслідки катастроф.

Кого вітати на День рятівника:

·         Працівників аварійно-рятувальних служб — пожежників, водолазів, кінологів та інші фахівців, які першими прибувають на місце надзвичайних ситуацій.

·         Працівників цивільного захисту — співробітників, які займаються попередженням і ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

·         Волонтерів — тих, хто брав участь у рятувальних операціях або допомагав ліквідувати наслідки катастроф.

·         Робота працівників рятувальних служб надзвичайно важлива для всього суспільства. Вона вимагає мужності, витривалості, зібраності та постійної готовності прийти на допомогу.


    
Значення свята

·         День рятівника України — це не просто свято. Це день вдячності та поваги до тих, чия професія вимагає готовності віддати власне життя заради порятунку інших. Відзначаючи це свято, ми вшановуємо тих, хто щодня стоїть на сторожі нашого спокою та безпеки. Їхня робота завжди пов'язана з ризиком для життя, на який вони йдуть свідомо. З початком війни в Україні роль рятувальників стала ще важливішою. Вони ті, хто рятує людей з-під завалів будинків, попри постійну загрозу повторних ракетних ударів.

За час повномасштабного вторгнення, працівники ДСНС врятували тисячі людських життів, понад 100 тисяч ліквідованих пожеж, більш як 500 тисяч знешкоджених вибухових предметів. Це дається дорогою ціною. Станом на квітень 2024 року ДСНС втратила 91 працівника, ще 348 зазнали поранень. 

Розкажіть дітині про тих людей, які оберігають наш спокій і до яких завжди можна звернутися по допомогу. 

Коли ми звертаємося до таких людей? Як їх знайти?

 Яку інформацію потрібно надати, щоб допомога прийшла вчасно?

 Коли варто і коли не варто звертатися до них?

З Днем рятівника вітаємо щиро,
Тих, хто щодня ризикує життям,
Хто без страху у вогонь іде сміло,
Бо порятунок для них — перш за все.

Нехай подяки серце зігрівають,
А день цей спокій принесе.
Ваш подвиг завжди пам'ятають,
Бо гордість кожному несе.

 Пропонуємо виконати розмальовки: